Формування інтелектуальної готовності дітей до школи засобами мистецтва

Розумова (інтелектуальна) готовність дітей до школи передбачає розвиток їх інтелектуальної сфери і пізнавальних здібностей. У центрі розумового розвитку знаходиться розвиток мислення, яке тісно пов’язане з уявою. В дошкільному віці активно формується образне мислення, просторова і творча уява. Одним із принципів художнього виховання і є опора на розвиток образного мислення та уяви. Навчаючи дитину виконавчій майстерності у сфері мистецтва, слід надавати їй можливість імпровізувати, мислити художніми образами. Імпровізація для дитини — це справжнє мистецтво, яке не потребує особливих знань. Адже вона відчувається природно, ніби сама по собі. Дуже важливо пам’ятати педагогам, що якщо дорослий не дає можливості дитині проявляти свою творчість, а лише передає їй знання, то імпровізаційні можливості дитини зникають. Такий імпровізаційний досвід безпосередньо впливає на виховання творчості у дітей. А розвинуті творчі здібності спонтанно можуть проявитися у будь-якій діяльності. Головне, на нашу думку, у цьому процесі — саме розвиток образного мислення і творчої уяви.

Читати далі

Музичні завдання

Впізнай ноти

Читати далі

Вплив музики на розвиток особистості дошкільників

Реформа системи освіти, яка стосується і дошкільників, висуває розвиток творчості дитини, як одну із пріоритетних задач. Без її вирішення неможливо виконати головні завдання дошкільної освіти, розроблену у „Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні”: формування базиса особистої культури дитини через відкриття її світогляду у цілому і різнобічному.

Читати далі

Музичне виховання дитини в сім′ї

У дитини, котра частіше знайомиться з музикою, більш багатші почуття, вони більше відповідають на почуття і переживання інших людей. Краще, і повніше вбирають в себе все нове. Такі діти  як правило добре вчаться в школі.

Багато дітей дуже ємоційні. Вони відчувають велику потребу в художніх уявленнях, в активнім прояві своїх почуттів. Ті, хто зблизька спостерігає життя маленьких дітей, знає з яким натхненням вони співають,танцюють.

Читати далі

Дитина та музика

Музика для дитини-світ радісних переживань. Щоб відкрити для неї двері у цей світ,  треба розвивати у неї здібності і перш за все музичний слух і емоційний відгук. Інакше музика не виконає своєї виховної функції. Якщо дорослий як умога ближче зтикається зі світом дитинства, якщо вони разом мріють, фантазують, сміються і грають,то діти відчуваючи цю близкість дорослого,відкривають їм свої таємниці,почуття та емоції. Як це прекрасно-знайомити дітей з музикою. Діти дуже люблять слухати. Треба більше і більше співати дітям без музичного супроводу, щоб вони не тільки слухали, але й розуміли, про що ця пісня, вслухувались в звучання слів та словосполучень.

Читати далі

Вплив музики на психічну діяльність дитини

Музика володіє сильним психологічним впливом на людину. Вона впливає на стан нервової системи (заспокоює, розслаблює чи, навпаки, розбурхує, збуджує), викликає різні емоційні стани (від умиротворення), спокою та гармонії до неспокою, пригніченості або агресії).

У зв’язку з цим важливо звернути увагу на те, яку музику слухаєте ви і ваші діти. Збуджуюча, гучна музика, що виражає агресивний настрій, позбавляє людину (і дорослого, і дитини) стану врівноваженості, спокою.    Особливо протипоказана така музика гіперзбудливості, розгальмованим дітям зі слабким контролем, тому що вона підсилює прояви негативних властивостей у поведінці дитини.

Читати далі

Родинне свято. БАТЬКИ І ДІТИ

Зал прикрашений святково.

Біля центральної стіни — виставка з виробами мам, татусів,бабусь,а також — сімейні реліквії. (Предмети і сувеніри, що передаються з покоління в покоління).

1-а ведуча. Дорогі діти! Шановні гості! Ми раді вітати Вас сьогодні у нашій світлиці на нашому родинному святі. У дитячому садку ми знайомимо дітей з обрядами та звичаями нашого народу, з казками та приказками, вчимо загадки, прислів’я, вірші, скоромовки. А сьогодні будемо вести розмову про родину.

Читати далі

Музика в повсякденному житті дітей

Музика – могутній засіб всебічного розвитку дитини, формування її духовного світу. Вона розширює її кругозір, знайомить з різноманітними явищами, збагачує почуттями, викликає радісні переживання, сприяє вихованню правильного ставлення до навколишнього світу. Залучення до музики активізує сприймання, мислення та мову, виховує високий естетичний смак, розвиває музичні здібності, уяву, творчу ініціативу, всебічно впливає на її розвиток.

Читати далі

Про необхідність музичної освіти для батьків

Про позитивний вплив музики на людину ми знаємо, бо проведено безліч досліджень, які дають велику кількість доказів, написано незліченна кількість статей.

 Багато батьків бажають, щоб їх дитина стала трішки розумнішою, а головне – щасливішою і більш вдалою не тільки до своїх однолітків, але й до власних батьків. Проте, не всі ще знають про те, що заняття музикою підвищують інтелектуальні здібності дітей в середньому до 40%!

Читати далі