Протидія булінгу

 

Порядок реагування на випадок булінгу в дитячому садку

Дитячий булінг, хто того не знає…

Сміються всі, а плаче лиш один,

Бо в нього кожен камінець кидає.

Такого не буває і в тварин.

Це дуже підло, хай це кожен знає

І береже для доброти слівце.

Така жорстокість серце роз’їдає

І в першу чергу тих, хто робить це.

Н.Красоткіна

    19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

   Булінг (англ. Bullying) – агресивне переслідування, цькування, залякування тощо) починають проявлятися у дитячих колективах дітей старшого дошкільного віку та набирає свого піку в підлітковому віці та в старшій школі.

Булінг – (цькування) це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. Читати далі

Профілактика виникнення та подолання проявів булінгу в дитячому середовищі

    Дослідження свідчать, що останнім часом значно збільшилася кількість дітей дошкільного віку з підвищеною тривожністю. Однією з основних причин такої негативної динаміки є жорстоке поводження з дітьми. Дитинство — пора становлення особистості. І саме у цей період дитина потребує найбільшої уваги і захисту. Тож найближче оточення має забезпечити дитині належний догляд та турботу, а головне — безпечне і радісне існування. Читати далі

Перспективне меню осінній період 2020 року

ПЕРСПЕКТИВНЕ МЕНЮ осінній період 2020

Якщо дитина відмовляється від їжі

організовуємо режимні моменти / пам’ятка для батьків

 

Відмова дитини від їжі завжди турбує батьків. Насамперед слід з’ясувати причину такої відмови. Часто дошкільники, аргументуючи свою відмову, говорять: «Мені це не подобається!». Цим вони лише заявляють про своє право приймати рішення. Іноді батьків непокоїть, що їхня дитина не отримує достатньої кількості поживних речовин під час їжі. Тому й бігають за нею з ложкою в руці. А дитина відмовляється їсти просто тому, що не голодна.

Пропонуємо турботливим батькам кілька порад, як діяти в тій чи тій ситуації.

 

•         Намагайтеся зрозуміти причину поганого апетиту дитини або, навпаки, підвищеної потреби в їжі. Часто відмова їсти і погіршення апетиту залежать не від якості або смаку страв, а від таких чинників, як нежить, погане відчуття запахів, некомфортні умови, конфліктні чи стресові ситуації тощо.

•         Проконсультуйтеся з педіатром, якщо дитина страждає на часті дисбактеріози. Надмірну перебірливість у їжі може спричиняти неприємний досвід вживання страв чи продуктів, після яких у дитини з’являлися больові відчуття.

•         Не обіцяйте дитині щось в обмін на повністю спожиту страву, не озвучуйте погроз на кшталт: «Їж, а то Марійка з’їсть», «Не будеш їсти — не підеш на прогулянку», — оскільки це знижує цінність їжі та важливість процесу її вживання.

•         Не вмовляйте, не залякуйте та не відволікайте дитину іграшками, читанням книг, іграми, аби вона з’їла порцію. Це призводить до формування неприйнятних звичок у процесі харчування.

•         Не перегодовуйте дитину, адже вона з’їдає стільки, скільки потребує її організм у певному віці.

•         Застосовуйте прийом «активного слухання», якщо дитина відмовляється від їжі через утому або засмучення. У такому разі покажіть дитині, що чуєте її й розумієте її переживання. Запропонуйте дитині допомогу, озвучивши її відчуття: «Ти стомився, тобі сьогодні складно. Хочеш, я допоможу тобі і погодую?»

•         Відтермінуйте прийом їжі, якщо дитина втомлена або засмучена. Результатом мудрої, стриманої поведінки дорослого стане те, що дитина передумає та почне їсти.

•         Подбайте про те, щоб у дитини закріпилися правильні харчові звички і щоб вона набула досвіду незалежного вибору й сама вирішувала, голодна вона чи ні.

•         Закріпіть за кожним членом сім’ї своє місце, сформуйте своєрідний ритуал, що налаштовує на прийом їжі. Режим і стабільність заспокоюють дитину.

•         Започаткуйте традицію збиратися для прийому їжі за сімейним столом. Коли дитина побачить, що всі з апетитом їдять різні страви, вона навряд чи захоче опинитися осторонь.

Насолоджуйтеся їжею самі і тактовно привчайте до цього дітей.

Смачного!

 

Звіт

керівника дошкільного навчального закладу

 (ясла-садок) №50 «Світлофорчик»

Черкаської міської ради

                                                                                                Кульбашна Любов Григорівна

перед колективомпрацівників, колективом

батьків та громадськістю про свою діяльність

за період з травня 2019 року по травень 2020 року

22травня 2020року

Дошкільний навчальний заклад загального розвитку, розпочав функціонування з 1990 року. Всі групові приміщення забезпечені меблями, ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище дошкільного закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

У 2018 – 2019 навчальному році укомплектовано 12 вікових груп, дітей 337,  з них:

-           3 групи раннього віку для  дітей  від 2-х до 3-х років – 62 особи;

-           9 груп дошкільного віку для дітей від 3-х до 6-и років – 257 осіб .

З 2013 року зарахування дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється через інформаційну систему управління освітою « КУРС: ДОШКІЛЛЯ»

Режим роботи закладу  10 годин  – з 8-00 до 18-00.     Дві групи працюють з 10,5 годинним перебуванням дітей в закладі. З них:

-            Група №7  – з 8-00 по18-30;

-            Група № 5 -    з 7-30 до 18-00.

Майновий комплекс дошкільного навчального закладу побудовано за типовим проектом Держбуду УРСР загальною площею 2237,5 кв.м..

Розрахований: на 12 груп. Проектна потужність: – 280 місць.

Навчальний рік:   з 1 вересня по 31 травня. Оздоровчий період:   з 1 червня до 31 серпня.

Власник: Черкаська міська рада, яка здійснює фінансування дошкільного закладу, харчування та медичне обслуговування дітей.

Матеріально-технічне забезпечення здійснює уповноважений орган управління освітою – Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. Читати далі

Анкета для батьків майбутнього першокласника

                                                                                                                          Кабінет психолога

                  АНКЕТА  ДЛЯ  БАТЬКІВ  МАЙБУТНЬОГО  ПЕРШОКЛАСНИКА

                                                  ЗАПИШІТЬ ВІДОМОСТІ ПРО ВАШУ ДИТИНУ

  1. 1.      Прізвище, ім’я, по-батькові дитини______________________________________________
  2. 2.      Рік, число, і місяць народження_________________________________________________
  3. 3.      Схильність до захворювання  (висока, середня, низька) ____________________________
  4. 4.      Чи є у вашій сім’ї  ще діти (братик чи сестричка)__________________________________
  5. 5.      Яку школу збираєтесь відвідувати? ___ школа№_____, клас 1- ____, спеціалізований чи ні__________________________________________________________________________
  6. 6.      Чим Ваша дитина любить займатися у вільний час? _______________________________

_______________________________________________________________________________

  1. 7.      Яким іграм надає перевагу? ____________________________________________________
  2. 8.      Яку роботу виконує вдома? Чи є постійне доручення? Яке? _________________________

_______________________________________________________________________________

  1. 9.      Які види спортивних розваг більше всього полюбляє? _____________________________

_______________________________________________________________________________

10. Як дитина веде себе в дитячому колективі ? (активна, пасивна, сором’язлива) _________

_______________________________________________________________________________

11. Яким методам виховання ви надаєте перевагу?(вмовляння, роз’яснення, суворі вимоги, покарання, заохочення, дружні контакти, тощо ,своє (підкреслити, добавити))_________

_______________________________________________________________________________

12. Чи караєте ви свою дитину? Як? ________________________________________________

13. Чого ваша дитина боїться? (наявні страхи) _______________________________________

    Карта-характеристика готовності дитини до початку шкільного навчання Читати далі

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р.   №211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID -19″, рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 12.03.2020р.  №240  ”Про запобігання  коронавірусної інфекції   COVID -19″,  наказу депертаменту  освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради від 12.03.2020р. №180 ”Про  заходи  щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID -19″.

з 12.03.2020р. по 22.05 .2020р. дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №50 “Світлофорчик” Черкаської міської ради закритий на карантин. Повідомляємо, що на цей період  заборонено відвідування дітьми дошкільного закладу.

Якщо дитина відмовляється від їжі

організовуємо режимні моменти / пам’ятка для батьків

 

Відмова дитини від їжі завжди турбує батьків. Насамперед слід з’ясуватипричину такої відмови. Часто дошкільники, аргументуючи свою відмову, говорять: «Мені це не подобається!». Цим вони лише заявляють про своє право приймати рішення. Іноді батьків непокоїть, що їхня дитина не отримує достатньої кількості поживних речовин під час їжі. Тому й бігають за нею з ложкою в руці. А дитина відмовляється їсти просто тому, що не голодна.

Пропонуємо турботливим батькам кілька порад, як діяти в тій чи тій ситуації.

 

•         Намагайтеся зрозуміти причину поганого апетиту дитини або, навпаки, підвищеної потреби в їжі. Часто відмова їсти і погіршення апетиту залежать не від якості або смаку страв, а від таких чинників, як нежить, погане відчуття запахів, некомфортні умови, конфліктні чи стресові ситуації тощо.

•         Проконсультуйтеся з педіатром, якщо дитина страждає на часті дисбактеріози. Надмірну перебірливість у їжі може спричиняти неприємний досвід вживання страв чи продуктів, після яких у дитини з’являлися больові відчуття.

•         Не обіцяйте дитині щось в обмін на повністю спожиту страву, не озвучуйте погроз на кшталт: «Їж, а то Марійка з’їсть», «Не будеш їсти — не підеш на прогулянку», — оскільки це знижує цінність їжі та важливість процесу її вживання.

•         Не вмовляйте, не залякуйте та не відволікайте дитину іграшками, читанням книг, іграми, аби вона з’їла порцію. Це призводить до формування неприйнятних звичок у процесі харчування.

•         Не перегодовуйте дитину, адже вона з’їдає стільки, скільки потребує її організм у певному віці.

•         Застосовуйте прийом «активного слухання», якщо дитина відмовляється від їжі через утому або засмучення. У такому разі покажіть дитині, що чуєте її й розумієте її переживання. Запропонуйте дитині допомогу, озвучивши її відчуття: «Ти стомився, тобі сьогодні складно. Хочеш, я допоможу тобі і погодую?»

•         Відтермінуйте прийом їжі, якщо дитина втомлена або засмучена. Результатом мудрої, стриманої поведінки дорослого стане те, що дитина передумає та почне їсти.

•         Подбайте про те, щоб у дитини закріпилися правильні харчові звички і щоб вона набула досвіду незалежного вибору й сама вирішувала, голодна вона чи ні.

•         Закріпіть за кожним членом сім’ї своє місце, сформуйте своєрідний ритуал, що налаштовує на прийом їжі. Режим і стабільність заспокоюють дитину.

•         Започаткуйте традицію збиратися для прийому їжі за сімейним столом. Коли дитина побачить, що всі з апетитом їдять різні страви, вона навряд чи захоче опинитися осторонь.

Насолоджуйтеся їжею самі і тактовно привчайте до цього дітей.

Смачного!

Кір та його профілактика

 

Кір – це гостре висококонтагіозне вірусне захворювання, що відноситься до групи інфекцій дихальних шляхів, викликається вірусом кору, передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється гарячкою, катаральними явищами, висипкою на шкірних покривах та слизових оболонках щік у вигляді плям Філатова-Копліка.

В основному кором хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кором, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

До впровадження вакцини в 1968 році в нашій країні для профілактики кору, в середині 20 століття майже кожна людина хворіла на цю інфекцію, переважно у дитячому віці.

Як відбувається зараження кором?

Джерелом інфекції є хворий кором з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань.

Вірус потрапляє в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей від хворої кором людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні і кашлі.

Вірус кору дуже летючий – з потоком повітря він може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, тому заразитися можна перебуваючи в одному будинку із хворим.

Вірус кору малостійкий у зовнішньому середовищі — він швидко інактивується під впливом сонячного світла, ультрафіолетових променів, при нагріванні до 50 С, ультрафіолетовому опроміненні, під впливом дезінфікуючих засобів. Але вірус кору залишається вірулентним в аерозолі протягом однієї години після потрапляння з організму хворого у довкілля. При кімнатній температурі зберігає активність до 1—2 діб, при низькій температурі — протягом кількох тижнів.

Поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий кором, необхідно провітрити та провести вологе прибирання.

Інкубаційний період для кору, період від моменту зараження до появи перших ознак захворювання, складає 8-21 день.

Хвороба розпочинається з незначного підвищення температури тіла, нежитю, першіння в горлі, покашлювання. На внутрішній поверхні щік біля корінних зубів з’являються утворення величиною з макове зерня, оточене червоною каймою, які мають назву плям Філатова-Коплика та мають діагностичне значення.Після, так званого «катарального періоду», через 3-4 дні з’являється характерна висипка, яка характеризується етапністю висипання: спочатку за вухами, на обличчі, шиї, потім розповсюджується на верхню частину тулуба та руки, і лише потім на ноги. Обличчя стає набряклим, сльозяться очі, продовжуються виділення з носа. Може хвилеподібно підвищуватись температура тіла – до 40,5 ºС. Висипка тримається протягом 3-4 днів, а потім зникає у тому ж порядку, у якому з’являлася, залишаючи по собі пігментовані плями.

Хворий на кір небезпечний для оточуючих в останні 1-2 дні інкубаційного періоду, в катаральному періоді та перші 4 дні висипу.

У кожного третього хворого вищевказане захворювання може викликати ускладнення: пневмонію, отит, інші бактеріальні захворювання, може погіршуватись слух, спостерігатися розумова відсталість.

Внаслідок перенесеного кору може розвинутись енцефаліт, менінгіт.

Діагноз кір встановлюється на підставі характерних клінічних симптомів та імунологічних досліджень (імуноглобулін М).

Єдиним надійним захистом від кору є вакцинація.

У разі виявлення хворого в організованих колективах, медичні працівники загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів організовують:

- направлення хворого до лікувального закладу з метою встановлення діагнозу;

- проведення протиепідемічних заходів у місцях перебування хворого;

- максимально можливу ізоляцію групи (класу) від іншого
колективу на 21 день

- заборону приймання нещеплених осіб і осіб без довідки про щеплення, про перенесене захворювання на кір на термін карантину;

- установлення щоденного медичного нагляду за особами, які
знаходились протягом 21 дня у контакті з хворим на кір;

- направлення до лікувального закладу контактних осіб, які не мають щеплення проти кору, для вирішення питання вакцинації не пізніше 72-х годин з моменту виявлення першого хворого.

В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб — кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Джерело: Управління охорони здоров’я

 

Дитячі інфекційні хвороби та їх профілактика

Дитячі інфекційні хвороби та їх профілактика

Найбільшу небезпеку для дітей становлять такі інфекційні хвороби: вітряна віспа, дифтерія, кашлюк (коклюш), кір, скарлатина та ін. Враховуючи небезпечність цих хвороб, в Україні, згідно із законодавством, здійснюються обов’язкові профілактичні щеплення дітей. Переважна захворюваність на ці хвороби в дитячому віці пояснюється легкістю і швидкістю поширення інфекцій, великою контактністю дітей, особливо в дошкільних закладах.

Вітряна віспа— гостре інфекційне захворювання, яке супроводжується помірною інтоксикацією і плямисто-везикульозною висипкою на шкірі та слизових оболонках. її збудником є вірус, що передається повітряно-крапельним шляхом. Тривалість інкубаційного періоду — 11-23 дні.

Висипка локалізується на обличчі, волосяній частині голови, тулубі та кінцівках; супроводжується підвищенням температури й утворенням везикул (пухирців), які через 1-3 дні підсихають. На їх місці виникають бурі кірочки, що відпадають через 1-3 тижні, після чого поліпшується загальний стан хворого.

Профілактика: необхідно ізолювати хворого вдома; і щодня ретельно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання; інші заходи дезінфекції не потрібні.

Збудник дифтерії — дифтерійна паличка — уражає слизові оболонки зіва (глотки), гортані, носа, трахеї, бронхів, очей, утворюючи фібринозні плівки. її отрута, що розноситься кров’ю по всьому організму, спричиняє тяжке його отруєння. Хвороба перебігає дуже швидко, характеризується запальним процесом; реєструють багато смертельних випадків.

Основний шлях розповсюдження дифтерійної палички – повітряно-крапельний, але можлива і контактна передача: через поцілунки, посуд, іграшки. Джерело інфекції – хворий і бактеріоносій.

Інкубаційний період триває 2-10 днів. Хвороба починається з нездужання, підвищення температури тіла, втрати апетиту, болю при ковтанні, зі збільшення лімфовузлів. Залежно від характеру ураження дифтерія може бути плівчаста, острівцева і катаральна. При токсичній формі можливі ускладнення: ниркова і серцева недостатність, розвиток паралічу. Читати далі

УСЕ, ЩО ТРЕБА ЗНАТИ БАТЬКАМ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ. РОЗ’ЯСНЕННЯ МОЗ

 

У Міністерстві охорони здоров’я України надали роз’яснення, про що варто пам’ятати батькам до та після вакцинації їхніх дітей.

 

ФОТО: NASHAMAMA.COM

Які існують протипоказання до вакцинації

Вакцинація не робиться дитині, в якої є високий ризик розвитку ускладнень чи при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується. Важливо пам’ятати, що наявність протипоказань ще не означає, що у разі проведення щеплення виникне ускладнення.

Незважаючи на те, що в кожній країні перелік протипоказань до вакцинації може дещо відрізнятись, у більшості країн Європи, в США, Канаді та інших країнах світу перелік протипоказань схожий на протипоказання до вакцинації, визначені Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

Існує лише кілька протипоказань до вакцинації:

1. Гостре захворювання, що супроводжується температурою вище 38,5°С.

2. Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).

3. Захворювання і стани організму, при яких імунітет після введення вакцини може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії у онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі). Інактивовані вакцини безпечні для таких людей, адже не містять живого вірусу чи бактерії, однак успішне вироблення імунітету після введення вакцини не гарантується.

4. Дітям з неконтрольованою епілепсією не рекомендовано вводити цільноклітинні вакцини проти кашлюка.

5. При вагітності не рекомендоване введення «живих» вакцин (вагітні жінки в багатьох країнах вакцинуються від грипу щорічно інактивованими вакцинами).

В Україні перелік протипоказань ширший. Наприклад, в Україні не можна вакцинувати дітей з підвищеною температурою.

Наявність протипоказань до вакцинації визначається індивідуально для кожної дитини. Протипоказання до вакцинації на тривалий час (до 3 місяців і більше) — так зване «медвідведення від щеплень» — встановлюються імунологічною комісією. Такі комісії існують при кожній центральній районній поліклініці; вищий рівень — обласний.

Якщо дитина пропустила щеплення через протипоказання, можна продовжити курс вакцинації в подальшому за графіком, який визначить ваш педіатр.

Про що потрібно сказати лікарю до вакцинації

Вам обов’язково слід поінформувати лікаря про наступні факти:

• якщо вам здається, що дитина хвора;

• чи є у дитини алергія на медичні препарати, продукти харчування або вакцини;

• чи спостерігалась у дитини серйозна реакція на вакцинацію в минулому;

• чи були у дитини проблеми зі здоров’ям, пов’язані з астмою, хворобами легенів, серця, нирок, метаболічними розладами (наприклад, діабет), хворобами крові;

• чи були у дитини судоми;

• чи приймала дитина препарати, що пригнічують імунітет (кортизон, преднізолон, інші стероїди, препарати для лікування раку), чи проходила променеву терапію;

• чи отримувала дитина переливання крові або продуктів крові, імуно (гамма) глобулін;

• чи приймає вона якісь ліки;

• чи отримувала дитина будь-які вакцини протягом останніх 4-х тижнів.

Використовуйте кожен візит до лікаря, щоб з’ясувати усі питання здоров’я і розвитку дитини, які вас цікавлять.

Що зробить лікар перед вакцинацією

Перш ніж зробити щеплення, лікар вивчить картку дитини, виміряє їй температуру і проведе загальний огляд. Лікар також надасть вам форму інформованої згоди і оцінки стану дитини для проведення вакцинації. Форма заповнюється одним із батьків або опікунів дитини. Заповнений документ залишається у медичному закладі, в якому проводиться вакцинація.

Ця форма затверджена Міністерством охорони здоров’я України і використовується на всій території України. Форму «Інформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини одним з батьків, законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики» ви можете знайти на сайті МОЗ — www.moz.gov.ua.

Крім того, лікар повідомить вам про:

• можливі реакції на вакцину і терміни, в які вони можуть виникнути;

• симптоми, при яких потрібно терміново звертатися за медичною допомогою;

• у якому дозуванні і яке саме жарознижувальне давати дитині;

• коли необхідно зробити наступне щеплення.

Обов’язково задайте перед вакцинацією усі питання щодо неї, які вас цікавлять.

На що звернути увагу після вакцинації

Іноді щеплення, що захищають вашу дитину від інфекційних захворювань, можуть викликати тимчасовий дискомфорт, наприклад, незначний біль у місці ін’єкції, підвищення температури. З цієї причини дитина може нервувати і плакати, відповідно, після щеплення вона потребує більшої уваги.

Іноді після щеплення у дитини може підвищитися температура. У такому разі дайте дитині жарознижувальне без вмісту аспірину — наприклад, парацетамол.

Уважно прочитайте інструкцію і дайте ту дозу, яка відповідає віку дитини.

Не одягайте на дитину забагато одягу і не загортайте у кілька ковдр.

Температура у кімнаті, де перебуває дитина, повинна становити близько 22°С.

Дитина має пити багато рідини.

Повідомте лікарю про підвищення температури чи інше погіршення стану дитини.

Коли слід негайно звернутися за медичною допомогою

• у дитини температура тіла 39°С та вище;

• дитина виглядає незвичайно блідою;

• дитина стала млявою, пасивною і загальмованою;

• дитина безупинно плаче впродовж 3 годин і більше;

• дитина плаче дивним, відмінним від звичайного голосом;

• дитина тремтить, здригається чи у неї почалися судоми;

• дитина відмовляється від їжі, блює.

До приходу лікаря:

• не панікуйте;

• при підвищеній температурі тіла дайте жарознижувальне;

• заспокоюйте дитину;

• підготуйтесь до можливої госпіталізації;

• тримайте під рукою медичну картку дитини (виписки, консультативні висновки, зроблені раніше).

За матеріалами сайту МОЗ

 

ПЕРСПЕКТИВНЕ МЕНЮ НА ОСІНЬ

І- й тиждень

 

 

 

 

 

 

 

ПЕРСПЕКТИВНЕ МЕНЮ

(осінній період)

(Відповідно до п.1.12, п.1.13 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом МОН України та МОЗ України від 17.04.2006 №298/227)

 

 

 

 

 

П О Н Е Д І Л О К

Страви

Ясла

Садок

Сніданок

Гуляш м’ясний (свинина)

25/20

35/30

Пшенична каша з вершковим маслом

80

100

Салат із свіжих помідор та солодкого перцю

30

50

Чай з лимоном

150

180

Батон з вершковим маслом

20/3

30/5

Обід

Суп гороховий з курячим м’ясом

150

200

Сухарики із хліба

13

26

Вермішель відварена з  вершковим маслом

80

100

М’ясна котлета (яловичина/курятина) в овочевому соусі

45/20

60/30

Свіжий огірок

30

50

Хліб житній

20

40

Компот із сухофруктів

150

180

Вечеря

Вівсяна каша молочна з вершковим маслом

180

200

Кавовий напій з молоком

150

180

Батон  з джемом

20/5

30/10

Банан (або фрукти за сезоном)

45

95

 

 

 

 

В І В Т О Р О К

Страви

Ясла

Садок

Сніданок

Сирно-рисова запіканка зі сметаною кип’яченою

155/10

175/20

Батон з вершковим маслом

20/3

30/5

Чай з лимоном

150

180

Обід

Борщ з м’ясом курячим

150

200

Хліб житній

20

40

М’ясні  биточки (свинина/куряче філе) в соусі

40/20

60/30

Картопляне пюре з молоком  та вершковим маслом

100

120

Салат з свіжих помідор та зеленої цибулі

50

50

Сік фруктовий

125

175

Вечеря

Оладки з медом

80/5

120/10

Какао з молоком

150

180

Яблуко печене

40

95

 

 

 

 

 

 

 

 

С Е Р Е Д А

Страви

Ясла

Садок

Сніданок

Печінка по-строганівськи

35

50

Картопля відварена з вершковим маслом та кропом

100

120

Свіжий помідор

20

50

Чай з лимоном

150

180

Батон з маслом вершковим

20/3

30/5

Яблуко свіже (або фрукти за сезоном)

40

95

Обід

Суп із цвітною капустою з курячим м’ясом

150

200

Рибні котлети в томатному соусі

40/20

75/30

Рис відварений з вершковим маслом

80

100

Салат з свіжої капусти та солодкого перцю

30

50

Хліб житній

20

40

Компот із сухофруктів

150

180

Вечеря

Пшоняна молочна каша з вершковим маслом

180

200

Батон з  твердим сиром

20/7

30/10

Кавовий напій з молоком

150

180

 

 

 

 

 

 

Ч Е Т В Е Р

Страви

Ясла

Садок

Сніданок

Ліниві вареники зі сметаною кип’яченою

120/10

150/20

Чай з лимоном

150

180

Батон з маслом вершковим

20/3

30/5

Яблуко свіже (або фрукти за сезоном)

40

95

Обід

Суп з фрикадельками (куряче філе) та із зеленню

150

200

Голубці ліниві (куряче м’ясо/яловичина)

160

190

Свіжий огірок

30

50

Хліб житній

20

40

Сік фруктовий

125

175

Вечеря

Вермішель молочна з вершковим маслом

180

200

Батон з твердим сиром

20/7

30/15

Какао з молоком

150

180

 

 

 

 

 

 

 

П Я Т Н И Ц Я

Страви

Ясла

Садок

Сніданок

Риба в овочевому соусі

30/20

55/30

Картопляне пюре з молоком та вершковим м’ясом

100

120

Салат із буряка та ізюму

40

50

Чай з лимоном

150

180

Батон з вершковим маслом

20/3

30/5

Обід

Капусняк з курячим м’ясом

150

200

Ковбаски м’ясні по-черкаськи ( яловичина/куряче філе)

45/20

60/30

Пшенична каша з вершковим маслом

100

120

Салат «Вітамінний»

30

50

Хліб житній

20

40

Компот із сухофруктів

150

180

Вечеря

Манна молочна  каша з вершковим маслом

180

200

Кавовий напій з молоком

150

180

Печиво

20

40

Банан (або фрукти за сезоном)

40

95

 

 

 

ІІ- й тиждень

 

П О Н Е Д І Л О К

Страви

Ясла

Садок

Сніданок

Парова яєчня запечена

40

85

Вермішель відварена з вершковим маслом

80

100

Огірок свіжий

20

30

Батон з вершковим маслом

20/3

30/5

Чай з лимоном

150

180

Яблуко свіже (або фрукти за сезоном)

40

95

Обід

Суп овочевий з курячим м’ясом

150

200

Рибні тюфтельки в соусі

45/20

90/30

Пшенична каша з вершковим маслом

80

100

Хліб житній

20

40

Огірок солоний

15

30

Компот із сухофруктів

150

180

Вечеря

Гречана каша з вершковим маслом

100

120

Гуляш м’ясний ( куряче м’ясо)

25/20

35/30

Какао з молоком

150

180

Батон  з повидлом

20/10

30/20

 

 

 

В І В Т О Р О К

Страви

Ясла

Садок

Сніданок

Сирники з ізюмом та кип’яченою сметаною

120/10

155/25

Морква терта з цукром

30

50

Батон з вершковим маслом

20/3

30/5

Чай з лимоном

150

180

Банан (або фрукти за сезоном)

40

95

Обід

Бурячник з курячим м’ясом

150

200

Котлета з ялової печінки в овочевому соусі

45/20

60/30

Картопля відварена ціла в молоці

100

120

Салат з капусти та зеленого горошку

30

50

Хліб житній

20

40

Компот із сухофруктів

150

180

Вечеря

Молочна рисова каша з гарбузом

180

200

Кавовий напій з молоком

150

180

Печиво

10

25

 

 

 

 

 

 

 

С Е Р Е Д А

Страви

Ясла

Садок

Сніданок

Гуляш м’ясний (куряче філе)

30

45

Картопляне пюре з молоком та вершковим маслом

100

120

Салат з свіжого помідора та солодкого перцю

30

50

Чай з лимоном

150

180

Батон з вершковим маслом

20/3

30/5

Обід

Суп гречаний з курячим м’ясом

150

200

Овочеве рагу з м’ясом (свинина/яловичина)

150

180

Квашений огірок

20

30

Хліб житній

20

40

Сік фруктовий

125

175

Вечеря

Вівсяна молочна каша з вершковим маслом

180

200

Какао з молоком

150

180

Пиріжок з яблуками

60

60

 

 

 

 

 

 

Ч Е Т В Е Р

Страви

Ясла

Садок

Сніданок

Ліниві вареники з кип’яченою сметаною

120/10

150/20

Батон з вершковим маслом

20/3

30/5

Кавовий напій з молоком

150

180

Яблуко печене з цукром

40

95

Обід

Борщ з квасолею та курячим м’ясом

150

200

Котлета м’ясна  (свинина/курятина) в овочевому соусі

45/20

65/30

Горохове пюре

100

120

Квашений огірок

20

30

Хліб житній

20

40

Компот із сухофруктів

150

180

Вечеря

Вінегрет

90

120

Сосиска дитяча відварена ( заміна – яйце)

26

47

Батон з твердим сиром

20/7

30/10

Чай з лимоном

150

180

 

 

 

 

 

 

П Я Т Н И Ц Я

Страви

Ясла

Садок

Сніданок

Тюфтельки рибні в овочевому соусі

40/20

90/30

Картопляне пюре з молоком та вершковим маслом

100

120

Салат з квашеного огірка та зеленого горошку

30

50

Батон  з маслом вершковим

20/3

30/5

Чай з лимоном

150

180

Яблуко свіже (або фрукти за сезоном)

40

95

Обід

Капусняк з курячим м’ясом

150

200

Язик яловий відварений  в овочевому соусі

33/20

42/30

Гречана каша з вершковим маслом

100

120

Квашений помідор

30

50

Хліб житній

20

40

Сік фруктовий

125

175

Вечеря

Вермішель молочна з вершковим маслом

180

200

Какао з молоком

150

180

Батон з твердим сиром

20/7

30/15

 

 

 

   Звіт про виконання норм харчування дітей в ЗДО №50       «Світлофорчик» за  Квітень 2019 рік Читати далі

Звіт про виконання норм харчування дітей в ЗДО №50 «Світлофорчик» за I квартал 2019 рік

Звіт про виконання норм харчування дітей в ЗДО №50       «Світлофорчик» за I квартал   2019 рік Читати далі

Навіщо дитині потрібна музика

Консультація на тему: «Навіщо дитині потрібна музика?»

 

Навіщо дитині потрібна музика? На це запитання відповідають не педагоги, а й батьки. Звісно, скажуть вони, ми хочемо бачити своїх дітей всебічно розвиненими, гармонійними особистостями. Але що саме приховується за цими словами? Загальне уявлення, звичайно, є у всіх, але у кожного своє.

Нині ситуація в дитячий музичній педагогіці нагадує вислів з однієї казки: „піди  туди, не знаю  куди”. Але ж деякі талановиті, творчі педагоги самі знаходять незвичайні, цікаві форми роботи з дітьми. Їх успіх у музичному вихованні пояснюється розумінням інтересів і потреб дитини. Читати далі