Наближається Новий Рік. У повітрі вже чути запах мандаринів та ароматної хвої, а деякі вікна радісно підморгують гірляндами. Багато хто вже готують подарунки, купують або майструють ялинкові іграшки і чують уві сні бій курантів.

І напевно це правильно, тому що найкраще свято — це добре організоване. Дійсно, важливо розробити культурну програму на Новий Рік, особливо якщо в сім’ї є діти.

Вони із задоволенням приймуть пропозицію дорослих допомогти прикрасити будинок і ялинку, допоможуть мамі приготувати страви.

Що ж можна запропонувати для дитини в новорічну ніч?

Якщо це малюк, то дозволивши трохи посидіти за столом з батьками, його вкладають спати. Старша дитина може після новорічного тосту переглянути телепередачі, можливо, вирушити разом з батьками на прогулянку або салют. Традиційно на вулиці все підривають хлопавки і петарди, запускають ракети. Тому, якщо дитина боязка і полохлива, краще в новорічну ніч їй залишитися вдома.

Нехай просто напередодні Нового року син чи донька ляжуть спати, натомість на них чекають такі довгі й такі веселі новорічні канікули.

Щоб канікули були такими, що запам’ятовуються і цікавими, а у дітей було відчуття свята, батьки повинні намагатися організувати дозвілля творчо і зі смаком.

Для найменших у будинках культури, театрах та інших організаціях проводять інтерактивні театральні вистави для малят за участі Діда Мороза і Снігуроньки, а також інших казкових персонажів. Практично завжди програма таких ранків містить конкурси з призами та загадки. Маленькі діти просто обожнюють, коли Дід Мороз просить усіх водити хоровод під улюблену пісню про маленьку ялинку.

Після свята на всіх дітей чекають подарунки та солодощі. Батьки радіють, спостерігаючи як зворушливо притискає пакетик з цукерками та мандаринами їх дитина, як сяють її очі. Приємні спогади про це збережуться на весь наступний рік.

Для старших дітей організовують також інші розваги, зокрема відвідування аквапарку. Проїхатися з гірки, пограти і попустувати — це не тільки приємно, але і корисно для здоров’я. Це дозвілля напевно схвалять усі члени сім’ї — від малого до великого.

Гарним подарунком для дитини стане відвідування музею, де є цікаві для неї експонати. Наприклад, якщо малюк захоплюється живописом і малюнком, то актуально провести його в музей образотворчого мистецтва.

Кінотеатри в денний час також пропонують великий вибір розважальних художніх фільмів для школярів і мультфільмів для малюків.

Спільний сімейний похід у кіно можна перетворити на справжнє свято, з морозивом після сеансу і прогулянкою засніженими вулицями.

До речі прогулянка і сама по собі може бути цікава. Галасливі ігри в парку, сніжки,  все це обожнюють малюки і молодші школярі. А який же Новий Рік без снігової баби й ошатної ялинки? У дворі можна прикрасити маленьку ялинку простими саморобними іграшками і зліпити сніговика.

Дітям подобається гостювати у друзів і родичів з обміном подарунками та веселими іграми. А як радіють онукам бабуся і дідусь! Неодмінно потрібно відвідати людей похилого віку, обов’язково пограти всією сім’єю в настільні ігри, зокрема доміно, лото, ерудит. У поєднанні з бабусиними пиріжками і ароматним чаєм це буде просто чудово.

І все-таки найважливіші компоненти вдалого свята для дітей — це радісний настрій батьків, добрі й щирі слова одне одному, світлі промінчики в очах тата і ласка мами. Ну що ще потрібно дитині для щастя? Ну, можливо,  ласощі та потримати Діда Мороза за бороду.