весела фізкультура для дітей молодшого віку

Рухливі ігри з ходьбою, бігом, рівновагою

1.      Рухлива гра «БІЖІТЬ ДО МЕНЕ!»

Мета:             удосконалювати вміння дітей виконувати рух за сигналом і біг по прямій; вчити орієнтуватися у просторі, виховувати увагу.

Хід гри:         Діти шикуються у шеренгу за 8–10 м від вихователя. Після слів «Діти, біжіть до мене!» вони виконують дію, а вихователь зустрічає їх із розпростертими руками і каже: «Прибігли! Ну, тепер біжіть назад!» Діти біжать на своє місце. Гра повторюється.

Вказівки до гри. На початку року гру можна проводити з підгрупою (6–8 дітей). Щоб зацікавити дітей, можна сказати: «Прибігли. Скажіть, що в мене у руках?» (Показує будь-яку іграшку.)

2.      Рухлива гра «КОНЯЧКИ»

Мета:         удосконалювати ходьбу, біг та вміння узгоджувати свої рухи.

Хід гри.     Вихователь об’єднує дітей у дві підгрупи: одна — «конячки», друга –«візники». «Візник запрягає конячку» (надіває на неї віжки). «Конячка» біжить,куди їй вказує «візник».

Після повернення додому «візник годує та чистить конячку». Потім діти міняються ролями і знову «вирушають у дорогу».

Вказівки до гри. Під час гри вихователеві слід пропонувати «конячкам» їхати повільно або швидко, а також у різних напрямках.

Вихователь:            Біжить коник-стрибунець

Через поле навпростець:

Хто його погладить —

Той буде сідлати,

Хто з руки напоїть —

Той кидає повід!

Рухливі ігри з ходьбою, бігом і рівновагою

3.                 Рухлива гра «ДІД ПАНАС»

Мета: удосконалювати навички ходьби та бігу врозтіч. Розвивати вміння стрибати на двох ногах, просуватись вперед. Виховувати увагу, швидку реакцію на сигнал, почуття доброзичливості.

Хід гри: “Дід Панас” ходить по майданчику

Дід Панас города мав

Там капусту доглядав

(Дід іде до хати, зайці вибігають на майданчик)

Та занадились зайчата

Ту капусту обгризати

Тільки задрімав старенький

Всі зайці в город швиденько

Як з’їдять усю капусту

То в городі буде пусто

Дід Панас, агов не спіть

Швидше ви зайців ловіть.

(Дід Панас ловить зайців)

Вказівка до гри: для ускладнення гри зайці стрибають через парканчик.

Рухливі ігри з ходьбою, бігом і рівновагою

4.                                          Рухлива гра «ПАСТКА»

Мета:         удосконалювати навички ходьби по колу та бігу.  Розвивати вміння виконувати дії за командою ведучого. Виховувати увагу, швидку реакцію на сигнал, почуття доброзичливості, колективізму

Хід гри.  Гравці утворюють два кола. Внутрішнє коло, взявшись за руки, рухається в один бік, а зовнішнє- в інший. За командою ведучого обидва кола зупиняються. Діти, які стоять у внутрішньому колі, піднімають руки вгору, утворивши ворота. Решта то вбігають в коло, проходячи за воротами, то вибігають з нього. Раптово подається друга команда «Ворота». Руки опускають і ті, хто залишився в середині кола, залишаються в колі. Вони залишаються у внутрішньому колі і беруться за руки з тими, хто там є. Після цього гра повторюється.

Коли в зовнішньому колі залишається мало гравців, з них утворюється внутрішнє коло.

Рухливі ігри з ходьбою, бігом і рівновагою Читати далі

Гратися вдома

Цікаві ігри для дітей, використовуйте вдома:https://www.facebook.com/groups/580039705516144/events

«ЯК ЗАЦІКАВИТИ ДИТИНУ занятьми фізкультурою»

 

Здорову дитину змушувати займатися фізкультурою не потрібно – йому самому потрібно рухатися. Тому він охоче виконує всі завдання. Не потрібно примушувати дитину до виконання того чи іншого руху. Діти 3-х років ще не відчувають потреби вчитися в буквальному сенсі слова. Ось чому заняття повинні проходити у вигляді гри. Залучати дитину в нові ігри і забави потрібно поступово, систематично повторюючи їх, щоб дитина закріпив вивчені руху. Буде чудово, якщо ви похваліть дитину: будете здивовані тому, який він міцний, спритний, сильний, скільки він уже вміє.

Сформувати у дитини інтерес до занять також допоможе показ його вмінь перед іншими вашій членами сім’ї або ж його однолітками. Таким чином, поступово у дитини розвивається впевненість у своїх силах і прагнення займатися далі, освоюючи нові, більш складні рухи та ігри.

Якщо у вашої дитини відсутнє бажання займатися, слід проаналізувати причини такого негативного ставлення до занять для того, щоб в наслідок створювати більш сприятливі умови. Стимулом для дітей, крім похвали і заохочення, можуть служити і переконливі пояснення причини того, чому так необхідні заняття фізкультурою.

Активний інтерес до занять фізкультурою пробуджують у дітей різні іграшки і предмети, які є в будинку (м’ячі, обручі, кола, кеглі, скакалки, кубики, а також санки, лижі, надувні іграшки, гойдалки, драбинки). Діти, які не мають таких іграшок, мають, звичайно, менший руховий досвід, ось чому вони менш спритні і моторні, менш рухливі і сміливі, у них спостерігається уповільнена реакція. Дитині просто необхідно дати можливість що-небудь катати, брати предмети різних величин, форми і кольору, безпечно лазити, підніматися по сходах, кидати, гойдатися і т. П.

Звичайно, не у всіх сучасних квартирах є умови для повноцінного рухового розвитку дитини, тому батькам слід створити ці необхідні умови на вулиці, купувати іграшки, які безпосередньо спонукають дітей до руху.

Пам’ятайте: чим більше дитина буде радіти руху і перебування на природі, тим краще він буде підготовлений до самостійного життя.

 

 

ФІЗКУЛЬТУРА В СІМ’Ї

            Фізкультура в дошкільному віці повинна асоціюватися в дитини з грою. Дуже важливо, коли вдома зуміють зробити фізкультуру не просто обов”язковим, а й улюбленим режимним моментом. Тому потрібно визначити, які саме вправи дитина виконує із найбільшим задоволен-ням, і зробити виконання цих вправ основними на перших етапах занять. А вже потім вводити нові фізкультурні рухи, але в жодному разі не можна змушувати дитину їх виконувати.
У фізичному вихованні дітей в сім”ї можуть бути використані такі форми рухової активності:
- ранкова гімнастика;
- ранкова спеціалізована гімнастика;
- фізкультхвилинки;
- заняття із загальної фізичної підготовки;
- самостійні тренувальні заняття;
- участь у змаганнях;
- прогулянки;
- загартовувальні процедури;
- туризм;
- рухливі і спортивні ігри.

Як зацікавити дитину заняттями фізичною культурою?

Добре, якщо дитина сама потребує рухів та із задоволенням виконує нові завдання. Ви повинні підбадьорити дитину, продемонструвати, яка вона міцна, сильна, спритна. Збудити інтерес у дитини до занять допоможе також і демонстрація її вмінь перед іншими членами родини або однолітками. Так поступово у дитини розвинеться впевненість у своїх силах та бажання вчитись далі, засвоювати нові, більш складні ігри та рухи.
Якщо у дитини немає бажання займатись, проаналізуйте причини негативного ставлення до фізкультури, щоб в подальшому створювати більш сприятливі умови.

Чим і як займатись?

Кожна вправа, кожна рухлива гра має своє завдання, мету, значення, у зв”язку з чим вони поділяються на 5 основних груп.

До 1 групи входять вправи, що спрямовані на відпрацювання правильної постави, правильного положення голови, плечей, інших частин тіла. Саме ці рухи сприяють правильному фізичному розвитку.

До 2 групи входять вправи, які будуть містити елементи акробатики. Вони спрямовані на розвиток спритності, гнучкості, швидкості реакції і виконуються зі страхуванням. Батьки повинні бути дуже обережними і уважними, щоб забезпечити повну безпеку під час виконання цих рухів ( перекидання, розгойдування, висіння вниз головою тощо).

3 група вимагає рухливих ігор, в яких використовується ходьба, біг, стрибки тощо. Для проведення рухливих ігор необхідний колектив: дитина грається із батьками, або із старшими братами, сестрами, однолітками.
До 4 групи входять вправи з використанням різних предметів. Тут дуже важливою є винахідливість батьків, яка допоможе підготувати для дітей різні цікаві перешкоди для перелізання, перестрибування (пролізти під стільцями, перелізти через ліжко, перестрибнути через кубик тощо). У цих вправах важливим є не стільки точність виконання, скільки швидкість пристосування до незвичних умов.

5 групу складають музично-ритмічні вправи, які виховують у дітей граціозність, пластичність, усвідомлене виконання рухів із ритмом віршів, пісень і музики.

Шановні батьки! Якщо Ви систематично будете займатись зі своїм малюком фізкультурою, то це буде доброю запорукою того, що син або донька зростатимуть здоровими, спритними, сильними, матимуть правильну поставу, красиво ходитимуть.

А ще фізкультура допоможе розвинути у дитини такі цінні риси характеру, як дисциплінованість, організованість, звичку дотримуватись правил особистої гігієни.

 

Рідкісні види спорту для дітей

РІДКІСНІ ВИДИ СПОРТУ ДЛЯ ДІТЕЙ

Зміст:

Батьки часто хочуть прищепити дітям любов до спорту. Найчастіше вибір припадає на традиційний футбол або легку атлетику. Але що робити, якщо дитині не подобається ганяти м’яч чи стрибати через перешкоди? У світі є інші цікаві види спорту для дітей, які можуть захопити вашого малюка.

ГОЛЬФ

До гольфу можна ставитися і як до цікавої гри на вихідні, і як до професійного спорту. Гольф найбільш популярний у Сполучених Штатах Америки, однак і в інших країнах він починає набирати обертів. Найкраще почати займатися цим видом спорту в 7 років. У цей час діти можуть сформувати необхідні навички: тактичне та стратегічне мислення, концентрацію уваги, завзятість. Для досягнення успіхів у гольфі не потрібна особлива фізична підготовка. Адже перемога в цьому виді спорту залежить не тільки від сили м’язів, але й від інтелектуальних здібностей.

Користь гольфу:

  • діти багато часу проводять на свіжому повітрі, що корисно для здоров’я;
  • плечовий пояс дитини гармонійно розвивається;
  • у гольфі майже неможливо впасти, вдаритися або отримати травму.

Гольф вважається аристократичної грою. Серед європейських бізнесменів гольф не просто розвага, а модний спосіб неформального спілкування.

 

САЙКЛІНГ

Якщо ваша дитина любить кататися на велосипеді, то їй сподобається професійний сайклінг. Говорячи просто, це звичайний велоспорт. Почати ним займатися можна вже з 4-5 років, коли малюк упевнено почуває себе на велосипеді.

Користь сайклінгу:

  • розвиток фізичної витривалості;
  • відмінне зміцнення опорно-рухової системи, особливо ніг;
  • розвиток координації рухів;
  • поліпшення роботи серця, кровоносних судин і легень.

Для початку занять вам знадобляться велосипед і захисне екіпірування: шолом, наколінники, налокітники.

СПОРТИВНА ХОДЬБА

Спортивна ходьба унікальна тим, що дуже проста і не вимагає ніякого спорядження, крім зручного спортивного костюму і гарного взуття з елементами амортизації. Цей вид спорту можна вважати одним із напрямів легкої атлетики. Він настільки популярний, що його іноді виділяють окремо. Спортивна ходьба універсальна і безпечна в будь-якому віці. Нею також можна займатися всією сім’єю, що зближує дітей і батьків і дає додаткові теми для розмов. Спортивна ходьба відмінно підходить для маленьких дітей.

Користь спортивної ходьби:

  • вона заспокоює;
  • формує силу волі та загартовує;
  • нормалізується робота серця;
  • поліпшується робота дихальної системи;
  • працюють м’язи всього тіла, особливо ніг.

 

СКВОШ

Сквош – це вид спорту, що поєднує настільний і великий теніс, у який грають парами. Сквош більш жорсткий, динамічний і складний щодо питань стратегії. Так само, як і для тенісу, для сквошу знадобиться ракетка і невеликий м’ячик. Тільки м’яч подають не безпосередньо, а за допомогою удару об підлогу або через стіну. З точки зору техніки, ця гра досить складна. Подужати її можуть діти з 10 років. Позитивний момент цього виду спорту полягає в тому, що вона не набридне навіть найбільш гіперактивним малюкам.

Користь сквошу:

  • розвиток тактичного мислення;
  • зміцнення опорно-рухового апарату;
  • формування моментальної реакції.

АВІАМОДЕЛЮВАННЯ

Цей вид спорту підходить для спокійних і врівноважених дітей, які не за віком розумні. Таке заняття більше зацікавить хлопчиків. Якщо ваш син любить розбирати і збирати пульти від телевізора, якщо він хоче розібратися, як працює мікрохвильова піч та обожнює збирати конструктори, то авіамоделювання точно йому підійде. На таких заняттях навіть найскромніші діти-інтроверти зможуть знайти собі друзів та отримати навички соціального спілкування.

Користь авіамоделювання:

  • розвиток технічних навичок;
  • розвиток образного мислення;
  • формування посидючості й концентрації уваги.

 

БАТУТНИЙ СПОРТ

Раніше батут асоціювався у нас з парком атракціонів або центром розваг. Зараз же можна займатися батутним спортом у спеціальних центрах. Заняття проводяться як окремо для дітей, так і для всієї родини. Батут хороший тим, що на цьому спортивному снаряді можуть займатися і новачки, і професіонали, виконуючи складні трюки і стрибки. Найкраще почати займатися ним у молодших класах. Щоб правильно відштовхнутися і безпечно приземлитися, діти повинні важити не менше 15 кілограмів.

Користь батутного спорту:

  • енерговитратні вправи для кожної групи м’язів;
  • користь для серця і вестибулярного апарату;
  • зміцнення загального м’язового корсету;
  • розвиток гнучкості і навчання безпечного приземлення.

Батутний спорт дає на організм дитини великі навантаження, тому перші тренування повинні тривати не більше 20 хвилин.

ВІТРИЛЬНИЙ СПОРТ

Вітрильний спорт являє собою гонки на різних спортивних суднах. Найчастіше це кільові яхти, або швертботи. Вітрильний спорт дуже романтичний, він підходить дітям із сентиментальною натурою. Знайти школу парусного спорту можна скрізь, де є великі водойми (річки, озера, водосховища). Спочатку дитина вивчає теорію. Далі вона отримує інформацію про класифікацію суден та про керування ними. А потім починається практика. Заняття можна почати з 9 років.

Користь парусного спорту:

  • розвиток витривалості та мужності;
  • формування вмінь моментально приймати рішення;
  • зміцнення фізичного здоров’я;
  • розвиток просторового мислення й координації рухів.

Форми організації рухової активності у повсякденному житті

Форми організації рухової активності

у повсякденному житті

Педагоги дошкільного навчального закладу мають спонукати дітей до рухової діяльності, регулювати їхню активність, схвалювати намагання виявляти самостійність, вольові зусилля. При цьому важливо враховувати руховий досвід кожної дитини, притаманний їй темп, рівень рухливості, природні можливості та здібності.

 

У межах активного рухового режиму щоденний обсяг рухової активності становить до 3-х годин для дітей раннього віку, 3-4 години для молодшого дошкільного віку, 4-5 годин – для старших дошкільників.  Читати далі

Загартувальні процедури

Загартувальні процедури – система заходів, спрямованих на підвищення опірності організму дітей, розвитку у них здатності швидко й без шкоди для здоров’я пристосовуватися до змінних умов навколишнього середовища.

У дошкільних навчальних закладах застосовуються два види загартувальних заходів: повсякденні та спеціальні.

До повсякденних належать: відповідний температурний режим, застосування широкої аерації, використання прохолодної води для миття рук, обличчя, полоскання рота, горла.

Спеціальні загартувальні процедури – повітряні й сонячні ванни, різноманітні водні процедури (наприклад: сухе та вологе обтирання тіла махровою рукавичкою, обливання ніг, тіла), сон при відкритих фрамугах тощо. При використанні водних процедур температура води поступово знижується відповідно до встановлених норм.

Проводяться й інші загартувальні (ходьба босоніж по росяній траві, глині, камінцях, вологому піску тощо) та спеціальні лікувально-профілактичні процедури (фітотерапія, ароматерапія, лікувальна фізкультура, масаж, фізіотерапевтичні процедури тощо), які включаються до системи оздоровлення за призначенням лікаря та згодою батьків з урахуванням індивідуальних показників стану здоров’я і самопочуття дітей.

 

 

 

Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу

«Фізичний розвиток дітей в умовах

дошкільного навчального закладу»

         Умовами цілісного розвитку дитини є використання в дошкільних навчальних закладах здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій, які реалізуються комплексно через створення безпечного розвивального середовища, екологічно сприятливого життєвого простору, повноцінного медичного обслуговування, харчування, оптимізації рухового режиму, системного підходу до формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я і мотивації щодо здорового способу життя, дотримання гармонійних, доброзичливих взаємин між педагогом та вихованцями, самими дітьми.  Читати далі

Вплив ритмічної гімнастики на розвиток координації у дітей дошкільного віку

Читати далі